top of page

Introduction to Legal English

Cena

1800 zł

Czas trwania

30 x 60 min

Opis zajęć

2022/2023 zapisy
grupa 1 - piątki 8:00-9:00
grupa 2 - wtorki 19:00-20:00
start na przełomie września i października

Zajęcia grupowe Legal English dla osób, które zaczynają uczyć się prawniczego angielskiego bądź potrzebują usystematyzować wiedzę w zakresie terminologii dot. polskiego prawa.

Spotkania w kameralnych grupach 3-6 osób. Zajęcia opierają się na aktywnym uczestnictwie, wspólnym rozwiązywaniu zadań, omawianiu terminologii - nie jest to forma wykładowa.

30 spotkań w formule online 60 minut raz w tygodniu oraz wiele materiałów do dodatkowej pracy własnej. Przed każdymi zajęciami otrzymasz autorskie materiały z glosariuszem oraz dostęp do fiszek na platformie Quizlet.

Wymagana znajomość języka angielskiego na poziomie B1.

Program kursu:
- wprowadzenie do prawa
- prawo cywilne
- prawo karne
- prawo handlowe
- prawo pracy
- prawo administracyjne
- postępowanie cywilne, karne, administracyjne
- prawo finansowe i podatkowe
- prawo własności intelektualnej
- prawo UE

Praktycznie cały kurs opiera się o moje autorskie materiały - ponad 150 stron praktycznych zadań i glosariuszy. W moim kursie znajdziesz przekrój przydatnej terminologii z różnych dziedzin prawa, najpopularniejsze kolokacje i zwroty w Legal English, elementy gramatyczne oraz wiele więcej. Przed każdym spotkaniem otrzymasz materiały wraz z glosariuszem, z którymi możesz się zapoznać przed spotkaniem, a podczas zajęć skupiamy się w 100% na aktywnej pracy - zajęcia nie są wykładem, a praktycznymi ćwiczeniami. Kurs jest intensywny i wymaga także pracy własnej między zajęciami, a grupy kameralne i pozwalające na dyskusję.
Dla kogo jest ten kurs?
Ten kurs stworzyłam z myślą o tych, którzy potrzebują Legal English w pracy bądź w celu zdobycia pracy w szczególności w kancelariach prawnych lub działach prawnych w Polsce. Kurs oparty jest na terminologii prawa polskiego (oczywiście mówimy także o różnicach w prawie common law i civil law). Skupia się głównie na terminologii i jej praktycznym zastosowaniu w mowie i piśmie. Będzie to idealny kurs dla tych, którzy zaczynają swoją drogę z Legal English lub tymi, którzy potrzebują usystematyzować terminologię związaną z prawem polskim i zacząć swobodnie porozumiewać się w mowie i piśmie. Minimalny wymagany poziom to B1 (możemy pomóc sprawdzić poziom), ale najczęściej w kursie biorą udział osoby na poziomach B2 i C1
Jak wyglądają płatności i jak się zapisać?
Kurs składa się z 30 spotkań po 60 minut 1x w tygodniu i łączny koszt to 1800 zł. Kwotę rozbijamy na miesięczne płatności z dołu. Po każdym miesiącu wystawiam fakturę za liczbę zrealizowanych lekcji, czyli koszt za miesiąc, kiedy odbędą się 4 lekcje to tylko 240 zł.

bottom of page