top of page
Home.png

TRYB GRUPOWY
start 4-6 października
2 semestry po 15 spotkań x 60 minut

4 grupy
I. środy 6:50-7:50
II. czwartki 8:00-9:00
III. czwartki 19:20-20:20
IV. piątki 17:00-18:00

TRYB ELASTYCZNY
30 lekcji w formie PDF i nagrania
2 x indywidualne konwersacje po 30 min.
5 prac pisemnych sprawdzonych przez lektora
dowolny termin rozpoczęcia

 

Features.png

 Zajęcia grupowe Legal English dla osób, które zaczynają uczyć się prawniczego angielskiego bądź potrzebują usystematyzować wiedzę w zakresie terminologii dot. polskiego prawa.

Spotkania w kameralnych grupach 3-6 osób. Zajęcia opierają się na aktywnym uczestnictwie, wspólnym rozwiązywaniu zadań, omawianiu terminologii - nie jest to forma wykładowa.

30 spotkań w formule online 60 minut raz w tygodniu oraz wiele materiałów do dodatkowej pracy własnej. Przed każdymi zajęciami otrzymasz autorskie materiały z glosariuszem oraz dostęp do fiszek na platformie Quizlet.

przykładowe ćwiczenie z jednej z pierwszych lekcji

Program kursu:
- wprowadzenie do prawa
- prawo cywilne
- prawo karne
- prawo handlowe
- prawo pracy
- prawo administracyjne
- postępowanie cywilne, karne, administracyjne
- prawo finansowe i podatkowe
- prawo własności intelektualnej
- prawo UE 

intro.jpg

Praktycznie cały kurs opiera się o moje autorskie materiały - ponad 150 stron praktycznych zadań i glosariuszy. W moim kursie znajdziesz przekrój przydatnej terminologii z różnych dziedzin prawa, najpopularniejsze kolokacje i zwroty w Legal English, elementy gramatyczne oraz wiele więcej. Przed każdym spotkaniem otrzymasz materiały wraz z glosariuszem, z którymi możesz się zapoznać przed spotkaniem, a podczas zajęć skupiamy się w 100% na aktywnej pracy - zajęcia nie są wykładem, a praktycznymi ćwiczeniami. Kurs jest intensywny i wymaga także pracy własnej między zajęciami, a grupy kameralne i pozwalające na dyskusję.

W przypadku kursu elastycznego to Ty decydujesz kiedy pracujesz z materiałami, a następnie umawiamy się na indywidualne konwersacje.
 

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs stworzyłam z myślą o tych, którzy potrzebują Legal English w pracy bądź w celu zdobycia pracy w szczególności w kancelariach prawnych lub działach prawnych w Polsce. Kurs oparty jest na terminologii prawa polskiego (oczywiście mówimy także o różnicach w prawie common law i civil law). Skupia się głównie na terminologii i jej praktycznym zastosowaniu w mowie i piśmie. Będzie to idealny kurs dla tych, którzy zaczynają swoją drogę z Legal English lub tymi, którzy potrzebują usystematyzować terminologię związaną z prawem polskim i zacząć swobodnie porozumiewać się w mowie i piśmie.

Najczęściej zadawane pytania

  • Czy możliwe jest zapisanie się na kurs o innej godzinie / w innym dniu niż wskazane?

Tak, jeśli nie odpowiada Ci godzina / dzień kursu, napisz do nas, a w przypadku większej liczby chętnych otworzymy kolejną grupę w innym terminie niż wskazany. Zapraszamy również do zapisu na tryb elastyczny.

  • Jak wygląda opłacenie kursu?

Płatność za kurs grupowy (1950 za 30 lekcji - 2 semestry) może być dokonana w dwóch lub czterech ratach. Pierwsza rata za kurs płatna jest dopiero po zaakceptowaniu warunków umowy, a przed rozpoczęciem kursu. Tryb elastyczny (790 zł) opłacany jest z góry przed rozpoczęciem kursu.

  • Jaki poziom językowy muszę mieć, aby móc uczestniczyć w kursie?

Minimalny wymagany poziom to B1 (możemy pomóc sprawdzić poziom), ale najczęściej w kursie biorą udział osoby na poziomach B2 i C1.

  • Na jakiej platformie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się na platformie Clickmeeting lub Google Meet. Nie ma konieczności pobierania aplikacji (wystarczy link), choć aplikacja Clickmeeting pomaga w szybszym dołączeniu do zajęć.

  • Co jeśli nie będę mógł / mogła uczestniczyć w jednym ze spotkań (tryb grupowy)?

Jest to kurs grupowy, zatem nie ma możliwości odwołania indywidualnie spotkania. Zachęcamy jednak w takim przypadku do kontaktu w razie potrzeby skonsultowania przesłanego i przerobionego materiału podczas nieobecności. W razie dłuższych nieobecności kursantowi przysługuje rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem.

  • Co jeśli lektor odwoła jedno ze spotkań, np. w przypadku choroby?

W takim przypadku kurs przedłuża się o jeden tydzień. Kolejne spotkanie odbywa się o tej samej godzinie i w tym samym dniu tygodnia.

  • Ile osób liczy grupa (tryb grupowy)?

Grupa na kursie liczy 3-6 osób

bottom of page