top of page

5 pomysłów na czerwiec: nauka Business English i Legal English

Jak co miesiąc publikuję kolejny wpis z serii #5pomysłów. Jest to seria, w której dzielę się pomysłami, inspiracjami i źródłami do nauki Business English i Legal English. W szczególności takimi, na podstawie których samodzielnie można pracować nad umiejętnościami językowymi. Nie są to reklamy, a wyłącznie źródła, z których albo sama od dawna korzystam, albo takie, które na bieżąco znajduję i uważam je za godne polecenia.

Tutaj znajdziesz wszystkie dotychczasowe wpisy z serii.

Photo by Karolina Grabowska on Pexels.com

5 czerwcowych pomysłów:

Numer 1

Jeśli interesujecie się Plain Legal English i chcecie trenować pisanie, polecam stronę Written Legal English. Na stronie znajdziecie dużo porad, artykułów o Legal English w kontekście pisania oraz sporo darmowych ćwiczeń. Dostępny jest także kanał na YT.

Numer 2

Ostatnio sama przypomniałam sobie o platformie Memrise, z której niegdyś często korzystałam. Pod kątem nauki Business English lub Legal English może okazać się przydatna ze względu na gotowe zestawy do nauki – niektóre nawet do konkretnych podręczników. Natomiast warto weryfikować poprawność, ponieważ zestawy są wstawiane przez użytkowników. Można także tworzyć swoje zestawy. Proces nauki na Memrise jest trochę monotonny, ale skuteczny dzięki dużej liczbie powtórzeń każdego słówka. Możliwe jest także ustalenie sobie dziennego celu.

Numer 3

Amerykański blog o tematyce prawniczej LexBlog okaże się szczególnie przydatny dla tych, którzy interesują się prawem amerykańskim. Sporo artykułów z zakresu postępowania cywilnego, prawa handlowego czy prawa pracy. Mają także swój profil na Linkedinie – warto zaobserwować, jeśli chcemy na bieżąco obserwować nowe wpisy.

Numer 4

A może kanał na Youtube Parlamentu Europejskiego? Ciekawe materiały w języku angielskim na temat bieżących wydarzeń, a także seria krótkich filmików How it works? o tym, jak działa Parlament Europejski.

Numer 5

Uczycie się z podcastami? Osobiście uważam, że nie jest to metoda dla każdego, ponieważ wzrokowcom dużo trudniej zapamiętywać wyłącznie na podstawie materiału słuchanego. Natomiast niewątpliwie słuchanie podcastów nawet podczas wykonywania innych czynności to bardzo dobry sposób na osłuchiwanie się z językiem (a więc słynne zanurzanie się w języku czyli immersion). Dzisiaj polecam kolejny podcast, a jest nim podcast kancelarii Allen&Overy na temat bieżących zagadnień prawnych.

Które z pomysłów wypróbujesz w swojej nauce? A może już korzystasz z któregoś z tych źródeł?

Powodzenia w nauce! 🙂

#naukaangielskiego #LegalEnglish #Legalnik #LegalEnglish #samodzielnanaukajęzyka #BusinessEnglish #prawniczyangielski #5pomysłów #Angielskidlaprawników

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page