top of page

5 pomysłów na grudzień – podsumowanie serii

Dziś ostatni wpis z serii 5 pomysłów, którą prowadzę od roku. Pierwszy wpis pojawił się dokładnie rok temu w grudniu tutaj. Wraz z dzisiejszym wpisem jest to 65 inspiracji, linków oraz źródeł, które pomogą Ci w nauce Legal English i/lub Business English. Wszystkie wpisy znajdziecie pod tagiem #5pomysłów

Na zakończenie 2021 roku (wraz z najlepszymi noworocznymi życzeniami) zapraszam na ostatnie zestawienie:

Numer 1

Po raz kolejny polecam stronę tworzoną przez instytucje unijne. Tym razem jest to wielojęzyczny słownik opublikowany przez Urząd Publikacji Unii Europejskiej – szczególnie przydatny, gdy poza angielskim korzystacie także z terminologii w innym języku Unii Europejskiej.

Numer 2

Pokazowa lekcja Business English z portalu ESL Library na poziomie zaawansowanym zatytułowana “Internet Entrepreneurs” (pozostałe lekcje są dostępne w płatnym dostępie). Zdecydowanym plusem jest edytowalny plik lekcji i dostępne w tym samym miejscu nagrania. Dziewięć stron zadań plus odpowiedzi – warto wypróbować podczas przerwy świąteczno-noworocznej. Oczywiście, jeśli jeszcze nie mieliście okazji wypróbować – zapraszam również do pobrania stworzonych przeze mnie darmowych lekcji. Dotychczas na blogu pojawiły się 3 lekcje Legal English oraz jedna Business English – wszystkie znajdziesz tutaj.

Numer 3

Kolejna baza darmowych lekcji Business English to Business English Resources. Wiele ćwiczeń na Use of English – kolokacje, idiomy, poprawianie błędów.

Numer 4

Jeśli myślisz o zdawaniu egzaminu TOLES (honorowany międzynarodowo test z języka angielskiego dla prawników) to warto spojrzeć na dostępne w internecie próbne egzaminy. TOLES przeprowadzany jest na trzech poziomach – Foundation, Higher oraz Advanced. Po kliknięciu na poszczególny poziom zostaniesz przeniesiony do próbnego egzaminu. Oczywiście Legal English sprawdzany na takim egzaminie to international Legal English, czyli nie będzie tam terminologii z polskiego prawa.

Numer 5

Prawdziwa kopalnia ciekawych materiałów Business English znajdziesz na gettinenglish.com. Wszystkie poziomy i umiejętności, ogromna baza ciekawych źródeł. Serdecznie polecam!

Tym wpisem kończę cykl #5pomysłów. Na 2021 mam dużo planów związanych z blogiem i materiałami tu umieszczanymi. Dajcie znać w komentarzach, jeśli chcielibyście zobaczyć tutaj jakieś konkretne treści.

Happy New Year!

#naukaangielskiego #LegalEnglish #Legalnik #BusinessEnglish #samodzielnanaukaangielskiego #5pomysłów #pomysły

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page