top of page

5 pomysłów na kwiecień: nauka Business English i Legal English

Już kwiecień, a więc i nowe #5pomysłów. Wiem, że ta seria budzi wśród was dość spore zainteresowanie. Szczególnie obecnie, kiedy większość zajęć stacjonarnych została tymczasowo przeniesiona do online, a my spędzamy więcej czasu przed komputerem i szukamy nowych rozwiązań online.

Jak co miesiąc prezentuję 5 pomysłów jak możesz wzbogacić swój rozwój językowy w zakresie szeroko pojętego Business English i Legal English. W moich wpisach znajdziesz inspiracje zarówno w nauce terminologii, pisania czy lepszego organizowania swojej nauki.

Pod tagiem #5pomysłów na moim blogu znajdziesz wszystkie dotychczasowe wpisy.

Photo by Pixabay on Pexels.com

A teraz zaczynamy kwietniowy przegląd:

Numer 1 klik

Pierwsza pozycja z kwietniowych “polecanek” to kurs Effective Businesss Writing na portalu Coursera. Kurs oferowany jest przez the Hong Kong University of Science and Technology. W planie kursu możecie znaleźć moduły na temat pisania maili, memorandów czy notatek. Aby uzyskać certyfikat ukończenia kursu trzeba zapłacić, natomiast sam dostęp do treści kursu jest darmowy. Krótki poradnik o tym, jak dotrzeć do darmowej wersji publikowałam tutaj.

Numer 2

Jeśli chcesz na bieżąco trenować swój zasób słownictwa z zakresu Business English i Legal English to zapraszam cię na mojego instagrama. Publikuję tam krótkie, interaktywne testy – możecie je znaleźć w moich Instastories, czyli relacjach. Wystarczy kliknąć odpowiedź, a od razu zobaczysz swój wynik. Na profilu będą sukcesywnie pojawiać się nowe testy.

tutaj znajdziesz moje testy Business English i Legal English

Numer 3

Onecle.com, czyli wspaniała baza przykładów różnych umów w języku angielskim. Znajdziecie tu zarówno przykłady umów najmu, umów pożyczki, umowy o pracę i wiele, wiele innych. Oczywiście nie są to umowy pod prawem polskim, jednak jest to świetna baza terminologiczna oraz dobre źródło zorientowania się, jak wyglądają umowy w języku angielskim. Polecam!

Numer 4

Jeśli chcesz czytać wiadomości i artykuły o biznesie w Polsce i poznawać terminologię związaną z polskim rynkiem możesz zapoznać się z Warsaw Business Journal, gdzie na stronie pojawiają się bieżące krótkie artykuły i notki związane z bieżącymi wydarzeniami. Szczególnie jeśli cierpisz na chroniczny brak czasu, to jest to ciekawa możliwość połączenia czytania wiadomości z nauką angielskiego.

Numer 5

W numerze 5 wrócę do tematu Instagrama, który jest świetnym pomysłem na uzupełnienie nauki angielskiego np. również o materiały autentyczne. Wystarczy zaobserwować kilka ciekawych profili, aby być na bieżąco. Jednym z takich profili godnych polecenia jest Instagram Harvard Business Review.

Mam nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie. 🙂

W maju oczywiście kolejne 5 pomysłów – tymczasem zapraszam na bloga, instagrama i FB!

#teacher #naukaangielskiego #LegalEnglish #Legalnik #samodzielnanaukajęzyka #BusinessEnglish #5pomysłów #Metodynauki

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page