top of page

5 pomysłów na lipiec: nauka Business English i Legal English

Nadeszły wakacje. Zapewne wielu z Was myśli teraz o urlopie albo choć krótkim wypadem za miasto. Myślę, że są też tacy, którzy planują w tym czasie popracować nad swoim angielskim.

Dzisiejsze podsumowanie to mnóstwo świetnych materiałów, a niektóre z nich dostępne są tylko teraz, więc warto skorzystać z okazji! 🙂

Numer 1

Dla tych z Was, którzy myślą o podejściu w przyszłości do egzaminu na tłumacza przysięgłego serdecznie polecam projekt stworzony przez szkołę dla tłumaczy Textem. Przez 10 tygodni możecie za darmo otrzymywać maile z poradami dotyczącymi tego właśnie egzaminu i tego, jak właściwie się do niego przygotować. Wszelkie informacje znajdziecie na ich stronie internetowej.

Numer 2

Oczywiście nie mogło tu zabraknąć The New York Times, czyli jednego z najważniejszych dzienników w USA. Znajdziecie tu bardzo dużo artykułów o tematyce biznesowej i nie tylko. Aby mieć dostęp do pełnych artykułów, należy założyć bezpłatne konto. Dostępna jest także aplikacja mobilna na telefon.

Numer 3

W związku z obecną sytuacją Translegal udostępnia tymczasowo podstawowy kurs Legal English za darmo. Jest on przewidziany na około 15 godzin. Aby wziąć udział w kursie, należy się zarejestrować. Link do kursu tutaj.

Numer 4

Business English Magazine – magazyn, który polecałam już w jednym z zestawień z serii #5pomysłów. Natomiast dzisiaj tym z Was, którzy jeszcze nie mieli przyjemności zapoznać się z Business English Magazine proponuję darmową wersję jednego z numerów dostępną tutaj. Świetnym w mojej opinii rozwiązaniem są słowniczki do każdego z tekstów oraz nagrania w formacie MP3. Bardzo polecam.

Numer 5

Lubisz uczyć się oglądając filmiki na YouTubie? W dzisiejszym zestawieniu polecam Wam playlistę z kanału Learn English with Rebecca w całości poświęconą Business English. Łącznie to 39 filmików z tematyki Business English!

Miłej nauki! 🙂

#naukaangielskiego #LegalEnglish #Legalnik #BusinessEnglish #samodzielnanaukaangielskiego #prawniczyangielski #5pomysłów #Angielskidlaprawników

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page