top of page

5 pomysłów na listopad – nauka Business i Legal English

Czas na kolejny wpis z serii #5pomysłów!

Jest to seria, w której dzielę się pomysłami, inspiracjami i źródłami do nauki Business English i Legal English. W szczególności takimi, na podstawie których samodzielnie można pracować nad umiejętnościami językowymi. Nie są to reklamy, a wyłącznie źródła, z których albo sama od dawna korzystam, albo takie, które na bieżąco znajduję i uważam je za godne polecenia.

Jeśli jesteś tu pierwszy raz to zapraszam do kliknięcia w tag „5pomysłów” – nastąpi przekierowanie do wszystkich dotychczasowych wpisów z tej serii.

Dziś przedostatni wpis z serii #5pomysłów:

Photo by fauxels on Pexels.com

Numer 1

Pierwszy materiał w tym miesiącu przyda się zarówno do nauki Business English jak i Legal English. Jest to materiał zamieszczony dla tłumaczy przez Komisję Europejską, w którym w zakładce dotyczącej Polski znajdziesz tłumaczenia na język angielski m.in. nazw różnych urzędów, zawodów prawniczych, aktów prawnych, a także niektóre zwroty stosowane w aktach prawnych. Cały dokument znajdziecie tutaj: Country Companion. A Companion to the English Style Guide

Numer 2

Pozostając w tematyce unijnej niezwykle przydatną stroną jest baza terminologii stosowanej przez instytucje unijne dostępna tutaj. Po wyszukaniu danego słowa otrzymujemy możliwe tłumaczenia z przykładami zaczerpniętymi z tłumaczeń aktów prawnych i dokumentów unijnych. Świetne narzędzie dające dużo możliwości.

Numer 3

Numer 3 to kolejny wartościowy kanał na Youtubie, który śmiało polecam. English with Lucy to kanał, na którym poruszanych jest wiele ciekawych zagadnień z zakresu British English. W kontekście Business English polecam mini kurs, w którym znajdziesz między innymi idiomy stosowane w biznesie, wskazówki dotyczące CV czy rozmowy rekrutacyjnej.

Numer 4

Jeśli poszukujecie artykułów po angielsku w tematyce okołoprawnej ) – warto odwiedzić portal Legal Cheek. Prowadzony jest także profil na Instagramie.

Numer 5

Dzisiejsze zestawienie zamykam linkiem do serii udostępnianej przez wspomniany wyżej portal Legal Cheek z zestawieniami ciekawych artykułów z prasy oraz blogów. Zestawienia udostępniane są co tydzień, więc jeśli chcesz być na bieżąco z prawem brytyjskim to zapraszam tutaj.

#materiałydonauki #naukaangielskiego #LegalEnglish #Legalnik #BusinessEnglish #samodzielnanaukaangielskiego #5pomysłów

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page