top of page

5 pomysłów na luty: nauka Business English i Legal English

Już luty! A więc i czas na pomysły na nowy miesiąc. Moje lektorskie ferie już całkiem niedługo, a wraz z nimi trochę więcej czasu do poświęcenia na bloga, jednak już teraz proponuję 5 stron / inspiracji / pomysłów, które mogą pomóc Wam w nauce angielskiego, czyli 5 sposobów na naukę angielskiego:

Zaczynajmy!

Numer 1 youglish.com

W tym miesiącu pomysłem numer 1 jest strona, którą absolutnie uwielbiam i polecam każdemu, niezależnie czy uczy się General English, Business English czy Legal English. Jest to youglish.com, czyli strona, na której po wpisaniu słowa, którego nie potrafimy poprawnie wymówić, bądź chcemy je poznać w kontekście, otrzymujemy filmiki z Youtube z użyciem tego słowa. Przykładowo wpisując słowo “contract” otrzymałam 14.080 filmików! Genialne narzędzie, polecam z całego serca.

Numer 2 ucz się kolokacji: http://www.freecollocation.com/

Kolokacje to bardzo, bardzo ważna część angielskiego. Może napiszę o tym w najbliższym czasie jakiś osobny artykuł, gdyż szczególnie w komunikacji biznesowej jest to niezmiernie istotne. Aby Twój angielski skoczył na wyższy poziom, na pewno warto uczyć się słów wraz z kolokacjami – np. rysując sobie mapy myśli. W słowniku kolokacji mamy od razu całą bazę. Wystarczy wpisać interesujące nas słowo i zobaczymy, z jakimi innymi słowami najczęściej występuje.

Numer 3 trenuj słuchanie https://lyricstraining.com/

Tematycznie strona nie jest powiązana z nauką Legal English czy Business English, ale za to wspiera bardzo przydatną w obu z nich (i ogólnie w nauce angielskiego) umiejętność rozumienia ze słuchu. Jest to trochę luźniejsza propozycja na rozrywkę i naukę w jednym. Strona lyricstraining oferuje różne znane teledyski, do których możemy ze słuchu wpisywać w formie gry brakujące fragmenty tekstu. Możliwe jest wybranie poziomów od beginner aż po advanced.

Numer 4 zorganizuj swoją naukę, padlet.com

Jeśli chcemy osiągnąć nasze językowe cele, warto dobrze organizować sobie przestrzeń do nauki. Pomocny w tym będzie padlet, czyli wirtualna tablica, gdzie możemy wrzucać interesujące linki do artykułów do przeczytania czy zestawów fiszek, aby niczego nie zgubić. Swojego padleta możemy też udostępnić komuś innemu.

Numer 5 trenuj słownictwo

Twórz fiszki. Papierowe lub elektroniczne – tak, jak Ci wygodniej. Odsyłam do swoich darmowych fiszek do pobrania z przepisów kodeksu spółek handlowych: klik

Oczywiście fiszki można z powodzeniem tworzyć samemu na podstawie słówek, których aktualnie się uczysz. Wystarczy quizlet albo papier i długopis.

#jakuczyćsięangielskiego #LegalEnglish #Legalnik #BusinessEnglish #5pomysłów #5sposobównanaukęangielskiego #pomysły #motywacja

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page