top of page

5 pomysłów na marzec: nauka Business English i Legal English

Od początku roku dzielę się z Wami w każdym miesiącu 5 pomysłami na samodzielną naukę Business English i Legal English.

Obecnie chyba jeszcze bardziej przydatne są źrodła online do nauki języka. Inna kwestia, że często trafiamy na ciekawe materiały, ale łatwo o nich zapominamy. Gromadzimy linki, otwieramy wciąż nowe zakładki, ale w końcu z nich nie korzystamy. Stąd pomysł na taką właśnie bazę na moim blogu. Co miesiąc znajdziecie 5 nowych materiałów. Nie warto od razu rzucać się z planami nauki z miliona źródeł – znajdźmy kilka, ale takich, które nam odpowiadają i zaplanujmy naukę na ich podstawie. Oczywiście w większości źródła, które tu przedstawiam można traktować jako uzupełnienie nauki np. na kursie czy na podstawie podręcznika.

Pomysły mogą stanowić też dobrą bazę dla lektorów – są to ciekawe źródła, z których można czerpać materiały na zajęcia językowe.

Photo by Andrea Piacquadio on Pexels.com

5 pomysłów na marzec:

Numer 1

In principle – Co do zasady blog kancelarii Wardyński i wspólnicy – bardzo dobra baza tekstów o polskim prawie w języku angielskim na dobrym poziomie językowym. Co ważne teksty są dostępne zarówno po polsku jak i po angielsku. Dobra okazja do poczytania o bieżących kwestiach prawnych i jednoczesnego treningu Legal English. Polecam.

Numer 2

Druga propozycja także od wyżej wspomnianej kancelarii – tym razem dla zainteresowanych prawem pracy i związanej z nią terminologią Legal English – Employment Law Newsletter

Numer 3

Podcasty do nauki Legal English tworzone przez Brytyjkę, nauczycielkę Legal English tutaj Merytorycznie i w sposób nakierowany na osoby uczące się języka.

Numer 4

Słowniczek terminów Business English z podręcznika wydawnictwa Oxford – Business one:one na poziomie średniozaawansowanym tutaj

Numer 5

Materiały do nauki Business Englishstrona zawierająca mnóstwo przydatnych materiałów do nauki biznesowego angielskiego – co ważne zawiera nie tylko trening słownictwa, ale także zadania gramatyczne.

Mam nadzieję, że powyższe materiały się przydadzą i zostaną wykorzystane w praktyce.

Kolejny wpis z serii już w kwietniu! 🙂

#jakuczyćsięangielskiego #LegalEnglish #samodzielnanaukajęzyka #BusinessEnglish #5pomysłów #Metodynauki #pomysły #Angielskidlaprawników

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page