top of page

5 pomysłów na naukę Legal i Business English – wrzesień (seriale)

Z niewielkim opóźnieniem pojawia się wrześniowe podsumowanie ciekawych pomysłów / stron / materiałów do nauki Legal English i Business English. Wrzesień był bardzo intensywny, dlatego tym razem 5 pomysłów pojawia się chwilkę później. Seria zakończy się z końcem tego roku, tak więc czeka nas jeszcze październikowe, listopadowe i grudniowe podsumowanie.

Jeśli chcesz przeczytać zestawienia z poprzednich miesięcy, kliknij w hashtag #5pomysłów przy tytule wpisu.

W sierpniowym wpisie skupiliśmy się na książkach. Dziś będzie za to trochę o serialach.

Numer 1

Netflix – nakładka na Google Chrome “Learning Languages with Netflix”

Jeśli korzystacie z Netflixa, zdecydowanie polecam oglądanie seriali i filmów korzystając ze wspomnianej nakładki na Google Chrome. Możemy oglądać wtedy serial w oryginale, mając w podgląd na transkrypcję i tłumaczenie każdego słówka. Nie trzeba już przełączać karty na słownik i przerywać filmu, aby dowiedzieć się co znaczy dane słowo. Poniższy filmik pokazuje funkcje nakładki na Netflixa:


Numer 2

Dla prawników jednym z najpopularniejszych seriali w języku podejmujących prawną są Suits (pol.: “W garniturach”. Jeśli chcesz zobaczyć, czy warto próbować uczyć się Legal English oglądając Suits, spróbuj zacząć od filmiku na Youtubie na kanale Learn English with TV Series.Numer 3

Niestety serial już niedostępny na Netflixie, ale jeśli ktoś ma możliwość go obejrzeć, to także polecam osobom zainteresowanym Legal English. “The Good Wife” (pol.: Żona idealna) pozwoli Wam zapoznać się z podstawowymi słówkami używanymi np. w trakcie rozprawy sądowej.


Numer 4

Co prawda to nie serial, lecz w celu doskonalenia Business English zachęcam też do oglądania filmów dokumentalnych o tematyce biznesowej, np. tu – między innymi film o historii życia Billa Gatesa.

Numer 5

Dla fanów zwariowanego humoru uczących się Business English polecam serial “The Office. Specyficzny humor, rozmowy w miejscu pracy i dużo codziennego języka. Dostępne na HBO. Na Youtube znajdziecie także oficjalny kanał amerykańskiej edycji.

https://www.youtube.com/user/ustheoffice

A jakie seriale Wy polecacie? 🙂

#naukaangielskiego #LegalEnglish #Legalnik #netflix #BusinessEnglish #5pomysłów #seriale

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page