top of page

5 pomysłów w październiku – nauka Legal English i Business English

Czas na kolejny wpis z serii #5pomysłów!

Jest to seria, w której dzielę się pomysłami, inspiracjami i źródłami do nauki Business English i Legal English. W szczególności takimi, na podstawie których samodzielnie można pracować nad umiejętnościami językowymi. Nie są to reklamy, a wyłącznie źródła, z których albo sama od dawna korzystam, albo takie, które na bieżąco znajduję i uważam je za godne polecenia.

Jeśli jesteś tu pierwszy raz to zapraszam do kliknięcia w tag “5pomysłów” – nastąpi przekierowanie do wszystkich dotychczasowych wpisów z tej serii.

Numer 1

Dla pasjonatów prawa – czasem, aby poczuć się, jakbyście studiowali prawo na Harvardzie wystarczy tylko laptop i wygodny fotel. Serdecznie polecam serię wykładów “Justice: What’s the Right Thing to Do” dostępną na Youtube.


Numer 2

Numer 2 jest powiązany z powyższą pozycją – na bazie wspomnianych wyżej wykładów powstał także kurs online, który (o ile nie chcecie uzyskać certyfikatu) jest dostępny za darmo tutaj. Także inne kursy na tej platformie są oczywiście godne zapoznania się. Tu znajdziesz wszystkie dostępne kursy z zakresu prawa.

Numer 3

Jeśli jesteś zainteresowany prawem amerykańskim to ciekawą bazę terminologii prawniczej oferuje amerykańska witryna rządowa zajmująca się sądownictwem – link tutaj.

Numer 4

W celu sprawdzenia swojego poziomu w zakresie Business English polecam wykonać test na stronie Cambridge Assessment English. Jest dość krótki, darmowy i nie wymaga rejestracji, a po wykonaniu go, otrzymasz informację na temat tego, ile zdobyłeś punktów oraz do jakiego poziomu egzaminu powinieneś się przygotowywać. W zakresie biznesowych egzaminów Cambridge dostępne są trzy poziomy: B1, B2 oraz C1.

Numer 5

Kontynuując temat egzaminów Cambridge – na ich stronie znajdziecie również przykładowe testy wraz z odpowiedziami – np. tutaj poziom B2.

Który z powyższych pomysłów zamierzasz wykorzystać w praktyce?

#naukaangielskiego #LegalEnglish #Legalnik #BusinessEnglish #samodzielnanaukaangielskiego #5pomysłów #Angielskidlaprawników #październik

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page