top of page

5 styczniowych pomysłów na samodzielną naukę Business English / Legal English

Łapiąc oddech pomiędzy zamieszczaniem kolejnych fiszek z przepisów ogólnych KSH, które możecie znaleźć na stronie na Facebooku, zamieszczam listę pomysłów i inspiracji w zakresie ciekawych stron i materiałów, z których możecie korzystać przy nauce Business English oraz Legal English.

Poprzedni, grudniowy wpis dotyczący materiałów do nauki Business English oraz ogólnych wskazówek jak się uczyć można znaleźć tutaj.

W pracy lektora korzystam z bardzo różnych stron, jednak cały czas poszukuję też nowych inspiracji. Internet daje prawie nieograniczone możliwości, a pomysłów jest tak wiele, że zawsze zapisuję sobie wszystkie nowe, ciekawe strony, z których mogę skorzystać przy okazji przygotowywania zajęć. Warto zapisywać, inaczej zapominamy. Dlatego też przygotowuję dla Was takie listy (z krótkim opisem). Po pierwsze może część z tych źródeł będzie dla Was nowa, a po drugie do zapisanej listy zawsze łatwo wrócić. 🙂

A więc przejdźmy do pomysłów na styczeń:

Numer 1

Kanał Financial Times na Youtube – kanał tego brytyjskiego dziennika oferuje dużo interesujących materiałów głównie do nauki Business English, szczególnie dla tych, którzy są zainteresowani tematami związanymi z finansami i gospodarką i polityką.

Link

Numer 2

Comapnies House – brytyjski rejestr przedsiębiorców może być kopalnią idealnych materiałów dla uczących się Legal English, a także prawników zainteresowanych brytyjskim prawem spółek. Wystarczy wpisać spółkę zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii i mamy dostęp do ogromu dokumentów w języku angielskim – umowy spółek, uchwały itd.

Link

Numer 3

EurLex – kolejna pozycja dla uczących się Legal English to oczywiście EurLex. Prawnicy i studenci prawa na pewno wszyscy znają, jednak nie wszyscy wykorzystują to narzędzie do nauki Legal English. W skrócie – włączamy wybrany przez nas akt prawny, a następnie przełączamy na widok dwujęzyczny – jak to zrobić można zobaczyć na screenie poniżej – potem pozostaje już tylko wypisywanie nowych terminów z tekstów.

Link

Numer 4

ESL Brains – baza interesujących gotowych lekcji z zakresu Business English do pobrania (polecam zarówno uczniom jak i lektorom). Przede wszystkim dla osób na wyższych poziomach zaawansowania.

Link

Numer 5

Podcast Business Wars – podcast o starciach pomiędzy biznesowymi gigantami jak np. eBay vs. PayPal czy Facebook vs. Snapchat. Interesujące tematy i dobry listening dla osób uczących się Business English. Dostępny na Spotify, więc można wygodnie posłuchać w drodze do pracy.

Link

Mam nadzieję, że znajdziecie tu coś nowego dla siebie. 🙂 Jakie są wasze ulubione materiały do nauki Business English / Legal English?

#styczeń #naukaangielskiego #jakuczyćsięangielskiego #LegalEnglish #Legalnik #BusinessEnglish #5pomysłów #pomysłyna #Angielskidlaprawników

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page