top of page

Coursera – jak uczyć się Legal English online

Aby w odpowiedni sposób posługiwać się terminologią prawniczego języka angielskiego, warto znać i rozumieć podstawowe instytucje prawa krajów anglojęzycznych. Łatwiej wtedy o znalezienie ekwiwalentu terminologicznego dla polskich instytucji oraz uniknięcie błędów podczas tłumaczenia.

Portal coursera.org tworzy świetną możliwość na zapoznanie się z regulacjami prawa brytyjskiego bądź amerykańskiego. Platforma ta udostępnia bowiem kursy tworzone przez kadrę różnych uniwersytetów z całego świata. Dostęp do materiałów jest w większości bezpłatny (poza studiami w trybie online). Płatny jest często jedynie pełen dostęp do kursu, gdzie nasza wiedza weryfikowana jest egzaminem, a po kursie otrzymujemy certyfikat.

Tematyka kursów jest bardzo różnorodna. Aby przejść do kursów związanych z prawem po zarejestrowaniu się na portalu klikamy Explore -> Social Sciences -> Law.

Aby mieć darmowy dostęp do materiałów, klikamy “Enroll for Free”:

A następnie “Full Course, No Certificate” (oczywiście jeśli nie chcemy płacić 49 dolarów za certyfikat poświadczający ukończenie kursu, a jedynie przerobić go dla siebie).

W przypadku specjalizacji, na które składa się kilka kursów, klikamy w jeden z nich, a następnie po kliknięciu “Enroll for Free”, wybieramy opcję “Audit the course”:

Przykłady ciekawych kursów z zakresu prawa:

  1. An Introduction to American Law, University of Pennsylvania https://www.coursera.org/learn/american-law

  2. Introduction to English Common Law, University of London https://www.coursera.org/learn/intro-common-law

  3. Specjalizacja Intellectual Property Law, University of Pennsylvania https://www.coursera.org/specializations/introduction-intellectual-property

  4. Corporate & Commercial Law I: Contracts & Employment Law, University of Illinois https://www.coursera.org/learn/corporate-commercial-law-part1

  5. Corporate & Commercial Law II: Business Forms, Financing & Governmental Regulation https://www.coursera.org/learn/corporate-commercial-law-part2

  6. American Contract Law I, Yale University https://www.coursera.org/learn/contracts-1

Kursy opierają się na łatwo przyswajalnej formie filmów. Sporym plusem jest także możliwość włączenia napisów (w przypadku niższych poziomów, bądź gdy nie rozumiemy danego fragmentu ze słuchu).

Oczywiście należy pamiętać, że terminy używane w kursach dotyczą bezpośrednio brytyjskiego bądź amerykańskiego prawa i nie mogą być zawsze stosowane 1:1 w stosunku do opisywania prawa polskiego.

Niebawem wpis na temat kursów o tematyce biznesowej na Courserze.

#Coursera #LegalEnglish #Legalnik #naukaangielskiego

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page