top of page

Czym różni się nauka angielskiego biznesowego od ogólnego?


Business English to bardzo popularny ostatnio typ kursów językowych. Pojawia się również coraz więcej publikacji skupiających się wyłącznie na języku biznesowym. Czym zatem tak naprawdę jest Business English i dla kogo będzie to dobry wybór?

Czy powinienem uczyć się angielskiego ogólnego czy biznesowego?
To dość często zadawane pytanie. Większość osób słysząc Business English myśli o zupełnie odrębnej kategorii niż język ogólny. Prawda jest jednak taka, że Business English to nic innego jak nauka angielskiego ogólnego, ale w oparciu o przykłady i tematykę ze świata biznesu. Wybierając odpowiedni dla siebie kurs językowy czy podręcznik, warto zastanowić się w jakim celu przede wszystkim zamierzamy używać języka obcego. Jeśli angielski jest Ci potrzebny w obecnej (lub przyszłej!) pracy to Business English będzie lepszym wyborem.Jaka jest faktyczna różnica między nauką angielskiego ogólnego a biznesowego?Podczas nauki biznesowego angielskiego przerabiane zagadnienia gramatyczne są takie same jak w przypadku języka ogólnego, jednak np. terminologia czy materiały źródłowe będą się różniły. Gramatyka będzie też w większej mierze opierała się na przykładach, które mogą okazać się przydatne w życiu zawodowym.


np.

BUSINESS ENGLISH

Interest rates were increased last month.


GENRAL ENGLISH

This book was written by George Orwell.Poniżej krótkie podsumowanie najistotniejszych różnic:
Dlaczego często zajęcia Business English są droższe od angielskiego ogólnego?


Takie zajęcia są zwykle jeszcze bardziej zindywidualizowane pod kątem danego kursanta niż np. kurs angielskiego do poziomu B1, który dla każdego kursanta będzie wyglądał podobnie poza elementami uwzględniającymi szczególne zainteresowania czy potrzeby. W przypadku Business English inne zagadnienia będą przerabiane przez prawnika, a inne przez pracownika działu HR czy marketingu. Na rynku dostępnych jest mniej materiałów, a zindywidualizowanie nauki najczęściej wymaga tworzenie spersonalizowanych zadań czy wykorzystania materiałów źródłowych. Lektor zwykle musi przygotowywać się po prostu dłużej niż do angielskiego ogólnego, a więc stąd różnica w cenie.


Chcesz uczyć się ze mną angielskiego? Pełną ofertę moich zajęć (a także kursy grupowe Business English) znajdziesz tutaj:


60 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page